Ongekend Talent: Vrouwen van de Amsterdamse School

Van 26 september 2025 t/m 28 juni 2026 besteedt Museum Het Schip met de tentoonstelling Vrouwen van de Amsterdamse School aandacht aan het onderbelichte werk en leven van vrouwelijke kunstenaars binnen de kunst- en architectuurstroming.

Met veel niet eerder getoond werk, van textiel en keramiek tot grafiek en architectuur, toont de expressieve, kleurrijke tentoonstelling zowel hun gevarieerde oeuvres als de onstuimige wereld waarin deze ontstonden.

De door decor- en kostuumontwerper Tatyana van Walsum expressief vormgegeven tentoonstelling vertelt het verhaal aan de hand van drie vrouwen: Margaret Kropholler, de eerste vrouwelijke architect van Nederland, grafisch kunstenaar Tine Baanders en beeldhouwer Louise Beijerman. Daarnaast is er aandacht voor onder meer dessinontwerper Marie Kuyken, ambachtsvrouw Cathrien Bogtman, schilder Else Berg, danser en choreograaf Gertrud Leistikow en Grietje Kots, die naast masker-, poppen- en marionettenmaker ook schilder en tekenaar was.

Meer informatie.

 

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2723

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2701

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2692

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2726

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2732

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2718

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2763

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2762

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2772

Vrouwen AS Het Schip Marcel Westhoff MWFF2786

Fotografie: Marcel Westhoff

Zoeken in blog

Gerelateerde Personen

  • Staal-Kropholler, Margaret Staal-Kropholler, Margaret
  • Beijerman, Louise Beijerman, Louise
  • Bogtman, Cathrien Bogtman, Cathrien

Gerelateerde Blogs

  • Boek Ongekend Talent: Vrouwen van de Amsterdamse School Boek Ongekend Talent: Vrouwen van de Amsterdamse School Redactie Wendingen